W ramach innowacji pt.”Małymi stópakmi po rzeszowszczyźnie” starszaki wybrały się do pracowni krawieckiej MISS, znajdującej się w Rzeszowie przy ulicy Letniej 44.
Pracownia MISS wykonuje stroje ludowe z różnych regionów Polski oraz ubiory tradycyjne i regionalne pochodzące z różnych krajów na całym świecie. Zespół pracowni tworzą osoby specjalizujące się w wykonywaniu tradycyjnych strojów ludowych, strojów historycznych, a także strojów stylizowanych. Dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób  tworzone są piękne stroje, jakie materiały oraz narzędzia są do tego wykorzystywane. Ponadto mogły przymierzyć niektóre elementy stroju ludowego takie jak czapka, opaska czy haftowany gorset.
Była to niezwykła lekcja regionalizmu, która na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków.