Rodzicu ! napisz UPOWAŻNIENIE do odbioru dziecka przez osoby inne niż rodzice i prawni opiekunowie !

Każdy przedszkolak powinien być wyposażony w:

• pantofle;
  • dodatkowe rzeczy do przebrania (koszulka, majteczki, skarpety, bluzeczka, spodnie, rajtuzy);
  • chusteczki higieniczne;
  • strój gimnastyczny z woreczkiem dla dzieci starszych (podpisane imieniem i nazwiskiem).

Potrzeby na wrzesień dla malucha (3-latka):

• zabawka – najlepiej ulubiona maskotka, która pomoże w trudnych chwilach;
  • kapcie – na podeszwie antypoślizgowej, wygodne i łatwe do wkładania (podpisane);
  • ubranie na zmianę (trzymane w worku w szatni; odpowiednie do pory roku: podkoszulka, bluzka, spodnie/spódniczka, majteczki, skarpety/rajstopy);
  • chusteczki higieniczne /suche i mokre/, najlepiej „wyciągane” (duża paczka);

Uwagi dotyczące ubierania dziecka do przedszkola:

• spodnie, spódniczki najlepiej na gumkę nie za luźną i nie za ciasną;
  • nakrycie głowy (także w okresie letnim);
  • bluzki z odpowiednio luźnymi rękawami (dzieci myją ręce z podciągniętymi rękawami, aby ich nie zamoczyć; gdy rękawy są za ciasne i nie dają się podciągnąć, dziecku trudno będzie ich nie zalać);
  • buty wyjściowe (bezpieczne, nie klapki, nie drewniaki i nie śliskie, łatwe do wkładania, najlepiej zapinane na rzepy);
  • w dni deszczowe – kalosze, kurtki przeciwdeszczowe z kapturem lub pelerynki;
  • kapcie najlepiej na gumowej podeszwie, zapinane na rzepy (z wyjątkiem ortopedycznych) – ułatwiają dziecku samodzielne zdejmowanie i wkładanie, czyli osiąganie samodzielności w zakresie jego możliwości;
  • szczególną uwagę należy zwrócić na sprawność suwaków, dzieci nie potrafią ich zreperować same. Trzylatek z czasem sam zaczyna zapinać i rozpinać suwak, ale ten musi być sprawny!

Rodzicu ! – ubierz dziecko wygodnie, na tzw. „cebulkę”- by w razie czego panie miały pole manewru i dostosowywały ubiór do okoliczności. Ubranka „awaryjnie” zostaw w opisanej reklamówce w wiadomym dla wychowawcy miejscu, buciki zmienne podpisz nawet wtedy, gdy maluch ma swoją szafeczkę w szatni.

Rodzicu !

Zostaw aktualny numer kontaktowy do siebie.!!!!

Postaraj się pożegnać z dzieckiem czule, ale jak najkrócej – nawet jeśli płacze.

Zdaj się na opiekunów.
Zapewnij dziecko, że je kochasz, że przyjdziesz np. po obiedzie (początkowo dotrzymuj danego słowa, dziecko to precyzyjny zegarek), ustal sobie formę pożegnania i wyjdź w sali.

Nauczyciel zawsze przekaże Ci wiadomość o adaptacji Twojego dziecka.

Uwierz – każdy pierwszy raz jest trudny. Maluch na adaptację potrzebuje czasem nawet 2 miesiące.

Rodzicu ! – na zebraniu ogólnym we wrześniu dowiesz się o wyprawce, ubezpieczeniu i innych ważnych rzeczach. Zapraszamy!