W ubiegły piątek w naszym przedszkolu z okazji Dnia Ziemi odbył się pokaz mody ekologicznej. Było to  wyjątkowe wydarzenie, podczas którego całe przedzkole mogło podziwiać kreatywne ubrania wykonane przez rodzciców oraz nauczycieli. Celem pokazu było podkreślenie znaczenia dbania o środowisko naturalne poprzez właściwe gospodarowanie odpadami. Przedszkolaki biorące udział w pokazie prezentowały swoje stroje, ale również uczyły się o znaczeniu recyklingu, ponownego wykorzystywania  ekologicznych materiałów. Stroje przedszkolaków wykonane były z materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak stare gazety, worki foliowe czy materiały tekstylne. Dzieci dumnie prezentowały swoje ekologiczne stroje na wybiegu, a prowadzący komentował  każdą kreację, podkreślając wykorzystane materiały i przesłanie ekologiczne, jakie niesie za sobą dany strój.