Przedszkolaki z Pracowni I i III aktywnie włączyły się do II edycji akcji czytelniczej „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z Europedirect Rzeszów. Przystanek Ziemia!”; pod patronatem WSiZ w Rzeszowie oraz Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. W dniu akcji, aby nawiązać do tematu ekologii, dzieci ubrały się na zielono oraz słuchały fragmentów wybranych książek podejmujących temat ochrony i dbania o świat wokół nas. Najmłodsze dzieci poznawały zagrożone gatunki zwierząt na podstawie książki „Ratujmy zwierzęta”; starsze przedszkolaki poznawały zaś znaczenie i rolę drzew z życiu człowieka na podstawie książki „O czym szumią drzewa?”. Celem akcji jest uświadamianie, już od najmłodszych lat, konieczności troski o siebie i swoje najbliższe otoczenie, co przyczynia się dla dobra całej planety.