W ubiegłym tygodniu najstarsze grupy z naszego przedszkola udały się na zajęcia poświęcone pracy strażaków.  W specjalnej sali strażacy prowadzili zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.  Tłumaczyli dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Największą atrakcją dla dzieci  było przymierzanie ubrań strażackich oraz możliwość  wejścia  do samochodu pożarniczego.