Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, by poprzytulać i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.

I właśnie z okazji tego dnia Przedszkolaki świętowały wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię powstania pluszowego misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych  i zgadywankach. Wykonywały również  różne prace plastyczne. Jednak największą atrakcją były odwiedziny żywej maskotki.