Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

Prawa dziecka, jak i człowieka to najbardziej elementarne i przynależne każdej jednostce ludzkiej z racji urodzenia prawa. Niestety na całym świecie wciąż dochodzi do ich łamania. Bardzo istotne jest zatem, aby od najmłodszych lat edukować w tej kwestii, poznawać te prawa by mieć ich pełną świadomość i potrafić reagować, gdy dochodzi do ich nieprzestrzegania i naruszania.
W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Nasza placówka w dniu 20 listopada po raz V była organizatorem „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu” na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata których prawa są łamane.
W V edycji wzięło udział 107 placówek z województwa, co przekłada się na ponad 12 tysięcy manifestujących swoje prawa przedszkolaków. Dzieci wraz z opiekunami maszerowały w okolicach swoich placówek z transparentami, niebieskimi balonikami, wstążeczkami. Przez cały dzień odbywały się zajęcia, rozmowy, prezentacje dotyczące praw dziecka.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.

Dziękujemy Pani Krystynie Stachowskiej Wiceprezydent Rzeszowa oraz Terenowemu Komitetowi Ochrony Praw Dziecka w Rzeszowie za wsparcie w tak ważnym dla nas dniu.

Nasze działania zostały dostrzeżone przez media. Patronat Medialny objęli: TVP Rzeszów oraz Radio Via.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi oraz medialnych relacji z naszego wydarzenia.

https://radiovia.com.pl/aktualnosci/v-edycja-podkarpackiego-niebieskiego-marszu

https://radiovia.com.pl/aktualnosci/podkarpacki-niebieski-marsz-2

https://rzeszow.tvp.pl/74231177/v-edycja-podkarpackiego-niebieskiego-marszu

https://rzeszow.tvp.pl/74231176/v-edycja-podkarpackiego-niebieskiego-marszu

Zamknij menu
Skip to content