Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 8 listopada dzieci z naszego przedszkola obchodziły Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Odżywiania i zaczęły to święto od pysznego, kolorowego i przede wszystkim zdrowego „stołu szwedzkiego”.

Na stole znalazły się zatem: pieczywo, wędliny, jajka, sery, warzywa oraz pyszna pasta z czerwonej fasoli. Zapach roznosił się po całej placówce. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt.

Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać przedszkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna dla najmłodszych na temat zdrowego odżywiania.

Zamknij menu
Skip to content