Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż od września tego roku najstarsze grupy z naszego przedszkola biorą udział w autorskiej innowacji pedagogicznej pt.:„Małymi stópkami po Rzeszowszczyźnie”. Jednym z głównych zadań przedszkola jest przybliżenie dzieciom ich rodzinnego środowiska  i dziedzictwa kulturowego własnego miasta, wsi i okolic, z których pochodzą. Wychodząc na przeciw potrzebom edukacyjnym, postanowiłyśmy przeprowadzić w przedszkolu dla dzieci 6-cio letnich z grupy VI i VII zajęcia o tematyce regionalnej.
Wiodącym celem innowacji jest zapoznanie młodego pokolenia z dawnymi zwyczajami , legendami , obrzędami ludowymi, wydarzeniami z naszego regionu, świadczącymi o naszej tradycji, kulturze, historii i tożsamości. Realizując innowację pedagogiczną pragniemy ocalić od zapomnienia dziedzictwo kulturowe naszej „Małej ojczyzny” i zainicjować integrację pokoleń.
Pierwszym etapem innowacji było zorganozowanie wystawy tematycznej w holu przedszkola, z wypożyczonych eksponatów z  regionalnej Izby Pamięci z terenu Rzeszowszczyzny, ukazujących dawne przedmioty użytkowe oraz wyjaśnienie dzieciom pojęć takich jak: kultura, tradycja, folklor itp.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy.

Zamknij menu
Skip to content