Grupa VII wzięła udział w VI edycji Mini Olimpady Przedszkolaka, która miała miejsce  w Zespole Szkół Sportowych, w dniach 24-26 października 2023 roku. VI Edycja Projektu Mini Olimpiada Przedszkolaka, odbyła się pod hasłem „Z Olimpiady na Olimpiadę”, i została zorganizowana przez Fundację FRUMIS, INoKF oraz Przedszkole nr 16. Było to nie jest tylko sportowe wydarzenie ale przede wszystkim prawdziwa podróż w świat marzeń, ambicji i nieograniczonych możliwości, uśmiechu i mnóstwa dobrej zabawy. Sport to nie tylko rywalizacja- to także przyjaźń, empatia i zrozumienie. Dzieci uczą się, jak ważne jest, aby wspierać się nawzajem, jak radzić sobie z porażką i jak cieszyć się z sukcesu kolegów i koleżanek w trakcie ćwiczeń i zabaw jakie zostały w tych dniach przygotowane. Każdy uczestnik otrzymał medal – nie za miejsce na podium, ale za odwagę, za chęć rywalizacji i za to, że jest sobą.
Było to wspaniałe sporotowe wydarzenie, które na długo zapisze się w pamięci dzieci.