Dnia 28 września dzieci z wszystkich grup obchodziły Dzień Jabłka. Celem zajęć i wspólnej zabawy była integracja dzieci oraz zachęcanie ich do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami z powodu ich walorów zdrowotnych i odżywczych. Dzieci poszerzały wiedzę o jabłkach, a nawet oglądały je przez lupę i pod mikroskopem . Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia przedszkolaki zatańczyły również „jabłkowy” taniec. Dzieci próbowały musu jabłkowego, jadły jabłka surowe, kosztowały sok z jabłek. Podczas zajęć poznały cykl rozwojowy jabłka, dzieliły „jabłkowe” słowa na sylaby, głoski, a także rozwiązywały zagadki. Były również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości, segregowanie jabłek ze względu na kolor. To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Gorące podziękowanie kierujemy dla przedsiębiorstwa spożywczego INKUBATORA Przetwórstwa Lokalnego w Błażowej, który przekazał dla naszych przedszkolaków 42 litry świeżo tłoczonego soku jabłkowego. Mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się na żywo zobaczyć proces tłoczenia. Zapraszamy do odwiedzenia strony przedsiębiorstwa pod adresem http://inkubator.blazowa.net/ My przedszkolaki możemy zagwarantować, że sok smakował przepysznie!