W dniu 16.06.2023 grupa VIII udała się do sali edukacyjnej „OGNIK” mieszczącej się na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie przy ul. Inwestycyjnej 8. Sala edukacyjna „OGNIK” powstała w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa przedszkolaków i uczniów nie tylko w przedszkolu czy szkole, ale i poza nimi. Przedszkolaki miały okazję odbyć zajęcia praktyczne z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W ramach programu pan strażak poprowadził zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Wytłumaczył dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, nauczyły się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy oraz mogły przymierzyć ubrania strażackie a także wsiąść do samochodu pożarniczego.