Przedszkolaki z pracowni V i VI skorzystały z zaproszenia Pani Magdaleny Rajtar i udały się ze swoimi wychowawcami do Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 w Rzeszowie na audycję muzyczną poświęconą znanym utworom pochodzącym z bajek. Po wejściu do sali koncertowej, przedszkolacy zasiedli na wygodnych krzesłach, aby obejrzeć występ przygotowanych przez ich starszych rówieśników. Na scenie zobaczyli instrumenty muzyczne, takie jak fortepian, skrzypce, flet, trąbka i wiele innych. Koncert rozpoczął się od wprowadzenia przez prowadzącego, który opowiadał dzieciom o znanych bajkach, z których pochodzi muzyka. Następnie muzycy zaczęli grać znane melodie z tych bajek a zadaniem dzieci były odgadnięcie z jakiej bajki pochodzi dana melodia. Dźwięki pięknych utworów wypełniły salę, a przedszkolacy  poczuli się jakby weszli do magicznego świata bajek. Każdy utwór byłby poprzedzony krótkim wierszem, który przedstawiał opis instrumentu, na którym grały dzieci. Na zakończenie koncertu, po wielu pięknych utworach, wszyscy muzycy wyszli na scenę i otrzymali zasłużone brawa od przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie za zaproszenie, to był niezwykły koncert, który na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków.