Akcja „Sprzątamy dla Polski” to coroczna ogólnopolska inicjatywa, która ma na celu poprawę stanu czystości naszego kraju. Akcja ta skłania do refleksji nad naszymi postawami ekologicznymi i świadomością na temat ochrony środowiska. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W przedszkolu taka akcja jest świetnym sposobem na włączenie dzieci w działania proekologiczne oraz zbudowanie u nich poczucia odpowiedzialności za swoje otoczenie. W tym dniu  dzieci spacerowały po najbliższej okolicy  i zbierały  śmieci. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć, jak wiele odpadków wyrzuca się na ulicy i w jakim stanie znajduje się ich otoczenie.