Kwiecień uznany jest jako miesiąc świadomości autyzmu. Z tej okazji na zajęcia do przedszkola przyszła Pani psycholog- Dominika Cyprys, która pomogła dzieciom zrozumieć i lepiej poznać ososby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
Przed rozpoczęciem zajęć psycholog wprowadził dzieci w temat autyzmu. Wyjaśnił, że jest to zaburzenie neurologiczne, które wpływa na sposób w jaki ludzie myślą, uczą się i zachowują się. Opowiedział też, że osoby z autyzmem często mają problemy z komunikacją i interakcją społeczną, ale są też bardzo utalentowane w innych obszarach. Była to doskonała okazja do powtórzenia nazw emocji oraz sposobu ich wyrażania. Dzieci miały okazję zaprezentować swoją wiedzę o autyzmie i podzielić się swoimi obserwacjami.
Zajęcia te miały na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat autyzmu, a także pokazanie, że osoby z autyzmem są częścią naszej społeczności i że zasługują na naszą empatię i szacunek.