Przedszkolaki z Pracowni VII i VIII włączyły się w obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Przystanek Szwecja. Dzieci przyszły ubrane w szwedzkie barwy narodowe i na zajęciach poznawały najważniejsze informacje o Szwecji oraz ciekawostki z różnych dziedzin życia w tym kraju. Przedszkolaki poznały również osobę znanej szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz najpopularniejszych bohaterów jej powieści dla dzieci. Obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zakończyliśmy czytaniem fragmentów przygód dzieci z Bullerbyn oraz Pippi Pończoszanki. Partnerami akcji są Podkarpacki Kurator Oświaty, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, Ambasada Szwecji w Warszawie oraz Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.