Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

Wycieczka przedszkolaków do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie była niesamowitym przeżyciem dla dzieci. Już na samym początku, podczas podróży autobusem, panowała wesoła i podekscytowana atmosfera. Dzieci z niecierpliwością czekały na to, co ich czeka w muzeum szkła.

Po dotarciu na miejsce przedszkolaki zostały powitane przez przemiłych pracowników muzeum, którzy opowiedzieli im o historii szklarstwa w regionie krośnieńskim. Dzieci mogły zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, takich jak kryształowe kieliszki, wazy, puchary i wiele innych przedmiotów wykonanych ze szkła.

Następnie, przedszkolaki zobaczyły na własne oczy, jak szklane przedmioty powstają w rękach doświadczonych szklarzy. Dzieci były zachwycone, kiedy zobaczyły, jak szklarze w zaledwie kilka chwil potrafią zamienić  zwykły kawałek szkła w piękną dekoracyjną ozdobę. Zadawały mnóstwo pytań i nie mogły oderwać się od tego, co działo się przed ich oczami.

Na zakończenie wycieczki, przedszkolaki miały okazję spróbować swoich sił w szklarskim rzemiośle. Dzieci otrzymały odpowiednie narzędzia i kawałki szkła, a następnie pod okiem doświadczonych instruktorów, wybiły swoje własne medale i stworzyły obrazki z motywami wielkanocnymi malowanymi na szkle. Dzieci były bardzo dumne ze swoich dzieł i nie mogły się doczekać, aby pokazać je swoim rodzicom.

Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie była wspaniałym doświadczeniem dla naszych przedszkolaków. Dzieci nie tylko poznały tajniki szklarstwa, ale także miały okazję spędzić miło czas ze swoimi kolegami i koleżankami. Na pewno będzie to jedno z najpiękniejszych wspomnień z przedszkolnych lat.

Zamknij menu
Skip to content