Dzień Dinozaura w przedszkolu to  niezwykłe wydarzenie dla dzieci, które uwielbiają te prehistoryczne stworzenia! W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na zielono oraz przyniosły  figurki dinozaurów. Na zajęciach bawiły się w  naśladowanie  ruchów dinozaurów, czyli chodzenie na czworaka, machanie ogonem, czy też uniesienie przednich łap. Wiele dowiedziały się na temat dinozaurów – jakie były ich gatunki, co jadły, jak wyglądały, jakie miały kolory, słowem wszystko, co związane jest z tymi prehistorycznymi stworzeniami. Ponadto miłąy okazaję obejrzeć  różne modele dinozaurów, przez monent zamieć się w paleontologów i szukać szczątków  tych olbrzymich gadów, jak i filmiki edukacyjne, które pomogły im lepiej zrozumieć, jak dinozaury wyglądały i żyły. Opróćz treści edukacyjnych był też czas na zabawę- dzieci grały w planszówki związne z dinozaurami, układały puzzle z ich wizerunkami, malowały i rysowały ich podobinzy na kolorowych kartkach.

Wszystkie te elementy sprawiają, że dzień dinozaura w przedszkolu to nie tylko zabawa, ale i wartościowe doświadczenie edukacyjne dla dzieci.