Wizyta przedszkolaków w teatrze Maska na spektaklu „Brzydkie Kaczątko” była niezwykłym przeżyciem dla wszystkich dzieci. Już przed spektaklem przedszkolaki były podekscytowane i wyczekiwały na rozpoczęcie przedstawienia. W końcu, po chwili oczekiwania, zgasły światła i zaczęła się opowieść o Brzydkim Kaczątku.Dzieci były zachwycone widowiskiem i nie odrywały wzroku od sceny. Świetni aktorzy, piękne kostiumy, muzyka i efekty specjalne wciągnęły je w świat baśni Andersena. Wszystkie sceny były dopracowane w każdym szczególe i nastrojowe, co dodatkowo przyciągało uwagę dzieci. Kiedy przedstawienie dobiegło końca, dzieci oklaskiwały aktorów i wychodziły z teatru ze szczerym uśmiechem na twarzy.Po powrocie do przedszkola dzieci opowiadały sobie o wrażeniach z wizyty w teatrze. Niektórzy opowiadali o swoich ulubionych scenach, a inni próbowali naśladować aktorów. Wszyscy jednak zgodnie stwierdzili, że była to niezwykła przygoda, którą z pewnością chętnie powtórzyliby w przyszłości.

Wizyta przedszkolaków w teatrze to nie tylko okazja do poznania kultury, ale również doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i rozbudzanie zainteresowań artystycznych. Dzieci, dzięki takim doświadczeniom, mają okazję nauczyć się wartości takich jak akceptacja, wytrwałość oraz to, że prawdziwe piękno kryje się w środku.