18 stycznia obchodził swoje urodziny wszystkim dobrze znany miś- Kubuś Puchatek. W tym dniu przedszkolaki na całym świecie  poznały historię i przygody tego uroczego misia, a także wzięły udział w zabawach i grach związanych z tym wyjątkowym bohaterem. Grupa 6 uczciła ten dzień ubierając się na żółto i przynosząc do przedszkola maskotki Kubusia Puchatka i innych bohaterów bajki. Ponadto dzieci brały udział w zabawach tematycznych takich jak: puchatkowa gimnastyka, odgadywanie zagadek, śpiwawnie piosenek, doczepianie ogona Kłapouchemu oraz zabawy z chustą animacyjną. Przedszkolaki miały okazję skosztować przysmaku Kubusia Puchatka- miodu, który został im podany na waflu oraz pysznej miodowej lemoniady. Ponadto dzieci wykonały prace plastyczne związane z postaciami występującymi w bajce. Dzień ten był doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni i kreatywności dzieci, a także do poznawania nowych przyjaźni.