Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W naszym przedszkolu celebrowanie tej wyjątkowej okazji stało się już tradycją. Przedszkole Publiczne nr 34 już po raz czwarty jest także organizatorem „Podkarpackiego Niebieskiego Marszu”, w którym udział biorą placówki z całego województwa. Nieprzypadkowo właśnie ten dzień stał się stałym punktem naszych przedszkolnych imprez – chciałybyśmy, aby nasi wychowankowie wyrośli na świadomych młodych ludzi, którzy znają swoje prawa i obowiązki oraz czuwają nad tym, by tam gdzie mieszkają, były one przestrzegane. Prawa dziecka nierozerwalnie łączą się bowiem z prawami człowieka, a te powinny być respektowane w każdym kraju. Dlatego dzisiaj we wszystkich grupach przedszkolaki – ubrane na niebiesko – wzięły udział w zajęciach poświęconych Konwencji Praw Dziecka. Następnie przedszkolaki udały się na Niebieski Marsz. Maszerowały dzielnie z niebieskimi balonikami, wstążeczkami, rączkami w towarzystwie zaproszonych gości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

Zamknij menu
Skip to content