W dniu 27 października w grupie VIII w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Mały odkrywca” odbyły się zajęcia z elementami sensoplastyki. Zajęcia te nie tylko pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, ale przede wszystkim są źródłem dobrej zabawy. Celem takich zajęć jest pobudzanie zmysłów, budowanie poczucia własnej wartości, badanie przestrzeni, doświadczanie, kształtowanie różnych umiejętności społecznych i emocjonalnych. Przedszkolaki podczas takich zajęć samodzielnie tworzyły masę plastyczną, oczywiście bez przepisu – bo to podczas kreatywności jest najważniejsze. Dzieci działały bez pośpiechu i każde we własnym tempie. Następnie wszyscy utworzyli dywan sensoryczny, po którym wszystkie dzieci chętnie się przechadzały. „Legalne brudzenie” zrobiło na dzieciach największe wrażenie – radości było co nie miara.