W dniu 26.10.22 w pracowni 8 przedszkolaki obchodziły Święto Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa była jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udział w konkurencjach, których bohaterem był ziemniak. Dzieci dowiedziały się kto po raz pierwszy przywiózł do Polski ziemniaki, jaki nazywają się w innych regionach kraju. Realizując program edukacyjny Pyszny sposób na przedszkolną nudę czyli przedszkolna książka kucharska przedszkolaki wykazały się znakomitą wiedzą znajomości potraw wykonywanych z ziemniaków. Na zakończenie zajęć czekała smaczna niespodzianka- domowej roboty chipsy.