4 października obchodzony jest „Światowy Dzień Zwierząt”. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Celem naszych działań, było uświadomienie przedszkolakom, że zwierzęta, to istoty, które potrafią czuć i o które należy dbać, bo często potrzebują naszej pomocy. W tym dniu w naszym przedszkolu rozbrzmiewały piosenki o zwierzętach, czytaliśmy bajki i oglądaliśmy ciekawe filmy przyrodnicze o różnych gatunkach zwierząt. Dzieci słuchały i odgadywały odgłosy zwierząt, a także rozwiązywały zagadki  o zwierzętach, uczestniczyły w zabawach ruchowych, w których tematem przewodnim były zwierzęta. Przedszkolaki z IV pracowni wykonały opaski z wiewiórką. Przedszkolaki bardzo chętnie opowiadały o tym, w jaki sposób opiekują się zwierzątkami, które mają w swoich domach.