Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, mające bogatą tradycję i liczne religijne obrzędy. Jednym z nich jest uroczyste śniadanie, które poprzedza składanie sobie życzeń oraz dzielenie się jajkiem. Również w naszym przedszkolu ta tradycja jest kultywowana. W Wielką Środę, 13 kwietnia, dzieci wraz z paniami zasiadły do śniadania wielkanocnego. Przedszkolaki aktywnie włączyły się w przygotowanie świątecznego stołu. Na stole pojawiły się tradycyjne wielkanocne przysmaki – jajka, babka, szynka. Nie zabrakło także symboli wielkanocnych oraz pięknych stroików z bazi i bukszpanu oznaczających przyrodę, która budzi się do życia. Podczas spotkania przedszkolaki śpiewały piosenki związane z tematyką wiosenno-świąteczną. Wspólne, uroczyste śniadanie wywołało miłe i niezapomniane doznania, które na długo pozostaną w pamięci wszystkich wychowanków.

Z okazji nadchodzących świąt Dyrektor Przedszkola wraz z pracownikami, składa dzieciom oraz rodzicom życzenia zdrowych, pogodnych świąt wielkanocnych, pełnych nadziei

, wiary i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Beczy w trawie baraneczek,
nawołując wniebogłosy:
Życzę zdrowia i radości
Wam z okazji Wielkiej Nocy.
I dyngusa mokrutkiego,
By Wam szczęście dopisało,
By rodzinne były święta,
By wam nic nie brakowało!

Zamknij menu
Skip to content