Dnia 26 lutego dzieci z Przedszkola Publicznego przeniosły się w pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Najmłodsi rozpoznawali nazwy dinozaurów oraz utrwalały kierunki, gdzie schował się dinozaur. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych, obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołała wśród najmłodszych praca plastyczno – techniczna. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.