Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada dzieci uczyły się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa. Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały Mikołaja. Cudownym akcentem tego magicznego dnia był padający śnieg za oknem. W każdej grupie dzieci zaprezentowały Mikołajowi specjalny występ: były tańce, piosenki, wierszyki. Przedszkolaki z I Pracowni „nakarmiły” Mikołaja ciasteczkami:). Podczas spotkania Mikołaj pytał dzieci: czy były grzeczne, czy zjadają wszystkie posiłki? itp. Na zakończenie Mikołaj wszystkie dzieci w swoich salach obdarował wspaniałymi prezentami. Odbierając prezenty przedszkolaki mogły usiąść przy Mikołaju, przytulić się do niego i „pociągnąć” za śnieżnobiałą brodę. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia. Wizyta wyjątkowego gościa wprowadziła wszystkich w radosny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.