Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W naszym przedszkolu celebrowanie tej wyjątkowej okazji stało się już tradycją. Przedszkole Publiczne nr 34 już po raz trzeci jest także organizatorem „Niebieskiego Marszu”, w którym udział biorą placówki z Podkarpacia. Nieprzypadkowo właśnie ten dzień stał się stałym punktem naszych przedszkolnych imprez – chciałybyśmy, aby nasi wychowankowie wyrośli na świadomych młodych ludzi, którzy znają swoje prawa i obowiązki oraz czuwają nad tym, by tam gdzie mieszkają, były one przestrzegane. Prawa dziecka nierozerwalnie łączą się bowiem z prawami człowieka, a te powinny być respektowane w każdym kraju. W III edycji „Niebieskiego Marszu” wzięły udział 62 placówki. Ponad 6 tys. dzieci wzięło udział w zajęciach poświęconych Konwencji Praw Dziecka i z niebieskimi akcesoriami maszerowały by zwrócić uwagę na swoje prawa. Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek. Nasze działania zostały dostrzeżone przez media. TVP Rzeszów objął Patronat Medialny – zapraszamy do zapoznania się z relacją. https://rzeszow.tvp.pl/56984523/18112021-800?fbclid=IwAR0578SIrspJegapDNy3kAtwNevp6SRV4DQCyUuO_meXrO5X9ZYKYIf-z9s

Zamknij menu
Skip to content