23 września dotarła do przedszkola jesienna pora roku a na czele oczywiście Pani Jesień, którą wszyscy radośnie powitali. Przedszkolaki przygotowały się na przyjście nowej pory roku – wszystkie dzieci były ubrane w odzież kolorów jesieni. Trudno w to uwierzyć, ale Pani Jesień odwiedziła wszystkie grupy przedszkolne. W każdej grupie bawiła się z dziećmi, zachęcała do tańca i rozwiązywania ciekawych zagadek na temat jesiennej pory roku. Nadmienić trzeba, że nie obyło się bez matematyki, bo liczenie liści, rozpoznawanie ich kształtów i nazywanie kolorów to przecież matematyka. Przedszkolaki uwielbiają liczyć, lubią tez tańczyć i śpiewać, przygrywając rytmicznie na instrumentach. Tego dnia wiele się dowiedziały na temat nowej pory roku, a przede wszystkim poznały możliwości jesiennej aury. Dzieci mają świadomość, że ciepłe lato odeszło, a jesień przynosi chłodne dni, więc trzeba pomyśleć o ciepłym ubraniu, ale też o zdrowiu. Przedszkolaki wykonały mnóstwo prac plastycznych o tematyce jesiennej. A na koniec zajęć zgodnie wypowiedziały hasło „WITAJ PANI JASIEŃ”.