Kto to jest programista? Jakie są podstawowe narzędzia jego pracy?, Po co nam są programy i gdzie są wykorzystywane?- tego wszystkiego dowiedziały się dzieci z grupy II na kolejnych zajęciach z cyklu Poznajemy zawody. Głównym celem zajęć było przybliżenie informacji na temat  różnych zawodów oraz przygotowanie wychowanków do stawiania pierwszych kroków w programowaniu, rozwijaniu uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Na zakończenie dzieci miały możliwość testowania robota edukacyjnego, mogły sterować nim za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie.