Dzieci z grupy II uczestniczyły w zajęciach pt. „Od smyka do elektryka”, których celem było podnoszenie świadomości właściwego i bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Przedszkolaki miały możliwość poznać, na czym polega praca elektryka, poprzez demonstrację różnego rodzaju urządzeń elektrycznych, omówiono i wyjaśniono sposoby otrzymywania prądu oraz jego źródła. Dzieci oglądały narzędzia pracy elektryka np. urządzenie do pomiaru energii, kable, które wzbudziły ich ciekawość. Dowiedziały się jak mają się zachowywać w pobliżu „miejsca zamieszkania prądu”, czyli co i jak można, a czego nie można robić w kontakcie z prądem. Nie zabrakło też ciekawych eksperymentów, dzieci przeprowadziły doświadczenia z wykorzystaniem prądu, budując obwody elektryczne uruchamiające małe wiatraki, oświetlenie. Zabawa ta przyniosła przedszkolakom wiele pozytywnych emocji.