Jedno słowo lekarz

Mój Ty przyjacielu

Że lekarzy w przychodni

Przeróżnych jest wielu

Czy każdy lekarz jest doktorem? Dlaczego ten zawód wiąże się z ogromną odpowiedzialnością? Czym zajmuje się lekarz okulista, kto to jest pediatra? Na te i inne pytania przedszkolaki uzyskały odpowiedz uczestnicząc w zajęciach pt. „W gabinecie lekarskim”, których celem było poznanie zawodu lekarza, przełamywanie lęku przed wizytą. Przedszkolaki i z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji, oglądały akcesoria sztuki lekarskiej takie jak: tablica okulistyczna, stetoskop, termometr, strzykawki, młoteczek, nożyczki, fartuch, maseczka, rękawiczki, recepta. Dzieci wzięły  udział w zabawie na temat wizyty w gabinecie lekarskim, dzięki której zrozumiały, że badanie wcale nie jest straszne. Przedszkolaki dowiedziały się jak zbudowane jest oko i jak należy dbać o wzrok. Po zajęciach rozpoczęły własną praktykę, doskonaląc umiejętności „badań lekarskich” badając wzrok rówieśnikom.