Tego dnia wszystkie dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. „Europejski Dzień Mózgu-10 ciekawostek” z informacjami jak funkcjonuje nasz mózg. Dowiedziały się, że dzięki mózgowi widzimy, słyszymy, czujemy, gromadzimy i przetwarzamy informacje. Dzieci dowiedziały się, co to jest mózg, do czego jest nam potrzebny, co dzięki niemu możemy robić i jak o niego prawidłowo dbać. Następnie przedszkolaki rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki. Oprócz gimnastyki mózgu dzieci wzięły udział w zabawach sportowych i zabawach na świeżym powietrzu. Tego dnia mózgi przedszkolaków musiały pracować szczególnie intensywnie. Przed nami jeszcze obejrzenie filmu edukacyjnego z serii „Było sobie życie-mózg”, a także osłuchanie z piosenką „Tyle pytań w mojej głowie”. Na zakończenie zajęć wszystkie przedszkolaki zmierzyły się z zadaniami, gdzie musiały wykazać się logicznym myśleniem. Wszystkie poradziły sobie z zadaniami doskonale. Takie zajęcia to dobry przykład na to, że nauka może być dla najmłodszych świetną zabawą.