Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą.

W czasie zajęć dzieci poznały zagadnienie trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków podczas gaszenia pożarów i ratowania życia ludzi z wypadków. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego w którym pokazano różnego rodzaju sprzęt wykorzystywany  podczas akcji ratowniczych, wozy strażackie i ich wyposażenie. Zapoznały się z zawartością torby medycznej, służącej do udzielenia pierwszej pomocy medycznej. Dzieci miały także możliwość zapoznania się z pracą strażaków od strony praktycznej poprzez przymierzenie strażackich hełmów, kamizelek, obuwia, odzieży galowej. Niezwykłą atrakcją zarówno dla chłopców i dziewczynek były zabawkowe wozy strażackie. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich pójdą w ślady dzielnych strażaków i zasilą ich szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.