Pisarz bardzo lubi ciszę,
Wtedy dobrze mu się pisze.
Teraz już nie skrobie piórem,
Tylko stuka w klawiaturę.

Zajęcia przeprowadzone w grupie II miały na celu przybliżenie przedszkolakom pracy pisarza. Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się pisarz, w jakiej atmosferze lubi pracować, czym pisali pisarze dawniej a czym piszą w obecnych czasach? W ramach zajęć rozmawialiśmy nt. jak powstaje książka, jak należy o nią dbać i dlaczego należy je czytać.  Dzieci rozwiązywały zagadki słowne o tematyce bajek, zagadki obrazkowe, układały puzzle, śpiewały piosenkę pt. „Są gdzieś bajki…”
Na zakończenie zajęć każdy przedszkolak pisał…gęsim piórem używając atramentu, którego, na co dzień już nie widujemy w szkołach. Kącik naszej sali przypominał  średniowieczne skryptorium a dzieci mogły poczuć się przez chwilę jak dawni kronikarze. Musiały uważać na kleksy, dbać o każdą rysowaną linię, bo gęsie pióro nie wybacza roztargnienia.