W ramach programu edukacyjnego „Poznajemy Zawody” przedszkolaki z Pracowni IV mogły przekonać się, jak kiedyś wyglądał świat – bez prądu i bieżącej wody, każde praca była o wiele cięższa. Dzieci zapoznały się z zawodem Wynalazcy i dowiedziały się jak to było kiedyś. Przedszkolaki poznały takie sprzęty jak: młynek do kawy, żelazko na duszę i lampę naftową. Wielką radość sprawiła im możliwość obejrzenia na własne oczy dawnych urządzeń i porównanie ich z tymi używanymi dziś. Samodzielnie próbowały wykonać te trudne czynności, które obecnie zajmują nam o wiele mniej czasu, niż kiedyś naszym babciom i przede wszystkim nie wymagają od nas tyle wysiłku i ciężkiej pracy. Przedszkolaki z dużym skupieniem zapoznawały się dawnymi narzędziami.