Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

20 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W naszym przedszkolu celebrowanie tej wyjątkowej okazji stało się już tradycją. Przedszkole Publiczne nr 34 już po raz drugi jest także organizatorem Niebieskiego Marszu, w którym udział biorą placówki z Rzeszowa i okolic.

Nieprzypadkowo właśnie ten dzień stał się stałym punktem naszych przedszkolnych imprez – chciałybyśmy, aby nasi wychowankowie wyrośli na świadomych młodych ludzi, którzy znają swoje prawa i obowiązki oraz czuwają nad tym, by tam gdzie mieszkają, były one przestrzegane. Prawa dziecka nierozerwalnie łączą się bowiem z prawami człowieka, a te powinny być respektowane w każdym kraju.

Dlatego dzisiaj we wszystkich grupach przedszkolaki – ubrane na niebiesko – wzięły udział w zajęciach poświęconych Konwencji Praw Dziecka, połączyły się on-line z Podkarpackim Kuratorem Oświaty,panią Małgorzatą Rauch, która także podzieliła się swoją wiedzą na ten temat. Następnie przedszkolaki udały się na Niebieski Marsz – z powodu pandemii nieco krótszy niż rok temu.
Nasze działania zostały dostrzeżone przez media – zapraszamy do zapoznania się z relacjami z Radia Via i Telewizji Rzeszów.

Przedszkolaki o prawach dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Zamknij menu
Skip to content