Dzień Wynalazcy to święto, które z jednej strony ma upamiętnić słynnych wynalazców, ale też zachęcić do kreatywnego myślenia, realizowania własnych, nawet najbardziej nietypowych pomysłów. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom sylwetki Ignacego Łukasiewicza i Thomasa Edisona. Próbowaliśmy wspólnie odpowiedzieć na pytanie: Co to jest wynalazek? I kto jest wynalazcą? Przedszkolaki dowiedziały się więcej o wynalazkach, które zmieniły bieg historii, a także o ich roli w życiu codziennym.  Obejrzały film edukacyjny „Być jak Ignacy”, zobaczyły jak wyglądało oświetlenie dawniej a jak wygląda dziś. Sylwetka Ignacego Łukasiewicza z lampą naftową i Thomasa Edisona z żarówką wywołały u dzieci podziw. Przedszkolaki zainspirowane zajęciami też chciały coś stworzyć z materiałów dostępnych w przedszkolu wykonały telefony z plastikowych kubków i sznurka.