Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

Miło nam poinformować Państwa, że nasze przedszkole jest współorganizatorem akcji #dziecidziękująmedykom 🙂 Jest ona skierowana głównie do placówek edukacyjnych, jednak gdyby chcieli Państwo popracować z dziećmi w domu – zapraszamy! Poniżej zamieszczamy wszystkie informacje dotyczące naszej akcji.

Drodzy Wychowawcy!

Polska, cała Europa i świat od długiego czasu mierzy się z epidemią koronawirusa. Chorują, cierpią, często umierają setki tysięcy ludzi. Tragedia dotyka wielu z nas, wszyscy odczuwamy jej skutki. Jednak na pierwszej linii walki z COVID-19 dzielnie stoją służby medyczne. Lekarze i lekarki, pielęgniarze i pielęgniarki, ratownicy i ratowniczki medyczne, pracownicy laboratoriów, kierowcy karetek, personel obsługi w szpitalach…Ci wszyscy ludzie narażają swoje własne zdrowie , pracując ponad siły, często mierząc się z brutalną rzeczywistością – brakami łóżek, środków ochrony, sprzętu medycznego. Walczą, by ocalić to co najcenniejsze – ludzkie życie.

W telewizji często widzimy, jak nasi medycy są zmęczeni, zrozpaczeni bezsilnością, jak zaczyna brakować im sił. Nie możemy pomóc im w pracy, czasem jednak dobre słowo, uśmiech, gest świadczący o wdzięczności, solidarności i wsparciu także ma wielką moc, niesie ukojenie, podnosi na duchu i pozwala uwierzyć, że ich wielki wysiłek został dostrzeżony i doceniony. A czy jest coś milszego, słodszego i bardziej szczerego niż uśmiech dziecka?

Wychowawcy! Poświęćcie chwilę, by okazać wsparcie naszym dzielnym medykom. Razem z dziećmi stwórzcie podziękowania – może to być rysunek, nagrana piosenka, wiersz, taniec – forma jest absolutnie dowolna i zależy od waszej inwencji. Zdjęcie lub nagranie przedstawiające Wasze dzieło wyślijcie do nas na adres dziecidziekujamedykom@gmail.com, a my opublikujemy je na naszym profilu facebookowym „Dzieci dziękują medykom” pod hashtagiem #dziecidziękująmedykom, by dotarło do jak największej rzeszy odbiorców.

Niech ci, którzy w tym trudnym czasie walczą o nasze zdrowie wiedzą, że dzieciaki doceniają ich poświęcenie!

Akcja skierowana jest do żłobków, przedszkoli, klas 1- 3, świetlic oraz osób prywatnych.

Organizatorki:
Karolina Karst – Przedszkole Publiczne nr 34 w Rzeszowie
Dominika Kiełboń – Przedszkole Publiczne nr 34 w Rzeszowie
Izabela Korczykowska – Przedszkole Publiczne nr 32 w Rzeszowie

Plakat akcji

Regulamin akcji #dziecidziękująmedykom

Zamknij menu
Skip to content