Przedszkolaki z V pracowni wzięły udział w międzynarodowym projekcie: „BEZPIECZNE DOMY, PRZYJAZNE MIASTA, CZYLI BAJKI O WSPÓŁPRACY, POMOCY I DZIAŁANIU”. Zapoznały się w prezentacji multimedialnej z bardzo ważnym zagadnieniem, dotyczącym klęsk żywiołowych. Dowiedziały się, jakie są rodzaje klęsk żywiołowych. Jak susza, powódź czy trzęsienie ziemi wpływa na życie kolegów i koleżanek z dalekich krajów. Dobierały podpisy do obrazków, czytały globalnie wyrazy, poznały znaczenie słów: pożar, susza, trzęsienie ziemi, huragan, lawina, osuwisko, wybuch wulkanu.

Zajęcie to miało na celu uwypuklić problemy współczesnego świata. Na koniec zajęć dzieci bawiły się w zabawę „Kropelka deszczu”.  Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Jest częścią Solid Ground międzynarodowej kampanii rzeczniczej Habitat for Humanity, której celem jest poprawa dostępu do ziemi jako krok do uzyskania godnego miejsca do życia. Zapraszamy do galerii.