Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

Farmaceuta waży, ,mierzy,

By lek zrobić jak należy

Kiedy trzeba kupić leki,

Każdy pędzi do apteki.

Z.Dimitroca

25 września 2020 r. dzieci z pracowni II obchodzilły Międzynarodowy Dzień Farmaceuty, celem święta jest pokazanie pozytywnego wpływu farmaceutów na nasze zdrowie. Aby lepiej poznać zawód farmaceuty przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Jak wygląda praca farmaceuty”. Dzieci dowiedziały się, po co właściwie potzrebny jest nam ten zawód  i dlaczego jest on tak bardzo odpowiedzialny – podanie niewłaściwego leku może zagrażać życiu człowieka.

W następnej części zajęć zamieniliśmy nasza salę w przedszkolną aptekę, by zabawić się w inscenizowanie zakupów w aptece i realizację recept. Wszystkie dzieci wzięły się do pracy, apteczne półki zapełniły się lekarstwami i przyrządami które możemy tam spotkać, dzieci oglądały i układały na półkach  termomerty, ciśnieniomierze, strzykawki, bandaże, itp.  Odgrywały na zmianę rolę farmaceutów i klientów. Ważną treścią zajęć było ostrzeżenie dzieci przed lekami w domu, że nigdy ich nie dotykamy ani nie zażywamy!

Apteka to także miejsce, gdzie wg. recepty danej od lekarza farmaceuci sporządzają maści, leki dla chorych  dlatego też przedszkolaki samodzielnie wykonały piękne, pachnące, a w dodatku całkowicie ekologiczne.mydełka które zabrały do domowej apteczki.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Zamknij menu
Skip to content