7 lipca w pracowni I obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach, zajęciach, konkursach mających na celu popularyzację i upowszechnianie historii czekolady, oraz jej wartości zdrowotnych, a przede wszystkim kształtowanie pożądanych postaw dotyczących wiedzy o zdrowym stylu życia, pokazaniu konieczności zachowania umiaru w jedzeniu słodyczy. Dzieci poznały różne rodzaje czekolady. Okazało się, że ta najwłaściwsza to czekolada gorzka i – choć najmniej słodka – jest najzdrowsza. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny „Dzień Czekolady-sprawdzamy jak powstaje”, dowiedziały się, że można ją zrobić nie tylko w fabryce, ale i w domu używając takich składników jak: mleko, masło, cukier i czekolada. Dzieci wykonały własnoręcznie smarowane czekoladowe wafelki. W super dobrych humorach, bo czekolada poprawia nastrój, zakończyliśmy czekoladowy dzień pracą plastyczną.