6 marca grupa VIII wraz z wychowawczyniami udała się na kolejne zajęcia zorganizowane przez Bibliotekę Miejską w Rzeszowie. Tematem spotkania była historia niezwykłej przyjaźni pomiędzy zającem a wilkiem. Na początku zajęć dzieci bawiły się w pajęczynkę przyjaźni, której celem jest integracja grupy oraz poznanie zainteresowań swoich kolegów i koleżanek. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem, udało im się bez problemu zbudować pajęczynkę oraz zwinąć ją z powrotem.  Następnie wysłuchały fragmentu opowiadania pt. „Marchewkowy Kapelusz”, dzięki któremu dowiedziały się, w jaki sposób narodziła się przyjaźń pomiędzy zającem a wilkiem. Na koniec zajęć zadaniem dzieci było odgadnięcie zagadek dotyczących zwierząt leśnych. Zadanie okazało się łatwe i dzieci z łatwością podawały prawidłowe odpowiedzi.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.