W lutym I, II, III i IV pracownię trzy razy odwiedziła pani Marta Ćmiel – Giergielewicz, dyplomowanea pielęgniarka i edukatorka medyczna. Pani Marta przybliżyła dzieciom wiele bardzo ważnych tematów – na pierwszych zajęciach przedszkolaki uczyły się pierwszej pomocy, mając do dyspozycji aż trzy fantomy (niemowlę, dziecko, dorosły), a także prawdziwy defibrylator. Podczas drugiej wizyty pani pielęgniarka opowiadała o tym, co może małego pacjenta czekać u lekarza – wszyscy mierzyli ciśnienie, oglądali różne stetoskopy, termometry, uczyli się, jak zachowywać się podczas pobierania krwi i zakładania wenflonu itd. Podczas ostatniego spotkania z panią Martą przedszkolaki zdobywały wiedzę na temat bakterii, wirusów i pasożytów – mogły nawet zobaczyć, jak wyglądają w powiększeniu, bo pani pielęgniarka przyniosła odpowiednie maskotki. Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe, dzięki nim przedszkolaki więcej wiedzą o tym, jak chronić swoje zdrowie.