W piątek 29 listopada grupa VIII wybrała się wraz ze swoimi paniami do Biblioteki Miejskiej. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza wizyta w takim miejscu.  Tematem przewodnim spotkania były „Pierwsze kroki w krainie bajki”. Na zajęciach dzieci poznały zasady obowiązujące w bibliotece oraz czytelni, a także wysłuchały próśb książek skierowanych do czytelników. Najważniejsza z nich to: „Czytaj mnie”. Oprócz tego dzieci odgadywały zagadki pochodzące z różnych baśni oraz musiały dopasować do nich odpowiedni rekwizyt. Okazało się, że przedszkolaki doskonale znają treści bajek i to zadanie nie sprawiło im żadnego problemu. Na koniec zajęć dzieci mogły wypożyczyć wybraną przez siebie książkę i zabrać ja do domu.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.