Dnia 27 listopada przedszkolaki  z pracowni IV odwiedziły Urząd Pocztowy w Rzeszowie  w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: oglądały półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe,  worki na przesyłki, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Na sam koniec naszej wycieczki przedszkolaki kupiły koperty i znaczek pocztowy do Laponii,  aby wysłać wcześniej wykonane listy do Świętego Mikołaja. Dzieci podziękowały pani Naczelnik za możliwość zwiedzenia urzędu i wręczyły stroik świąteczny, a w zamian za to otrzymały słodkości. Wycieczka okazała się bardzo ciekawa i interesująca, a nasze przedszkolaki teraz już wiedzą, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna.