Logo

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE
NR 34 W RZESZOWIE

godlo

20 listopada nasze przedszkole wzięło udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

W tym roku przypadała wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy na ich temat wśród najmłodszych. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce.  Do akcji przystąpiła także nasz placówka – koordynator, pani Dominika Kiełboń,  zorganizowała w ramach tego dnia „Niebieski Marsz” na znak solidarności z wszystkimi dziećmi świata. W przedszkolu odbyło się też spotkanie z Podkarpackim Kuratorem Oświaty, Panią Małgorzatą Rauch, która pełni na Podkarpaciu funkcję rzecznika praw dziecka. Spotkanie z Podkarpackim Kuratorem Oświaty łączy w sobie działania związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka oraz akcję ”Cały Rzeszów czyta bajki” prowadzoną przez Pracownię VII, mającą na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

„Niebieski marsz odbył się w okolicach naszej placówki – dzieci z transparentami oraz niebieskimi wstążeczkami i balonami przeszły pobliskimi ulicami. Do włączenia się w „Niebieski Marsz” zostały zaproszone placówki z całego Podkarpacia.

Łącznie w „Niebieskim Marszu” wzięło udział 3 tys. przedszkolaków z regionu. Wydarzenie relacjonowała Telewizja Rzeszów i Radio Rzeszów.

Zamknij menu
Skip to content