8 listopada, w dniu Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w naszym przedszkolu odbył się Międzygrupowy konkurs p/h „Najzdrowsza, najsmaczniejsza i najbardziej kolorowa kanapka dla przedszkolaka”. Zadaniem dzieci było samodzielnie wymyślić, przygotować i zrobić kanapkę, w trakcie śniadania. W tym dniu śniadanie podane było w formie „szwedzkiego stołu”. Dzieci miały do wyboru: warzywa, sery, wędliny, pasty oraz zdrowe pieczywo. Wszystkie przedszkolaki tworzyły własne, pyszne kanapki, które ze smakiem zjadały. Konkurs miał na celu promowanie zdrowego odżywiania oraz zachęcanie wszystkich dzieci do samodzielnego przygotowywania i spożywania zdrowych, pełnowartościowych posiłków.

I miejsce zdobył Szymon Bomba z Pracowni IV; II miejsce Oliwia Kurantowicz z III Pracowni; III miejsce zdobył Krystian Baran z V Pracowni. Wyróżnienia otrzymali: Karolina Gołąb z I pracowni, Gabrysia Borowiec z II Pracowni, Jaś Serafin z VI Pracowni, Zuzia Kopiec z VII Pracowni i Borys Grymanowski z VIII Pracowni. Dla wszystkich uczestników konkursu były nagrody i dyplomy. Organizatorkami konkursu były nauczycielki: Alicja Koczela, Jolanta Obłój i Monika Szubertowicz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !