W środę 9 października przedszkolaki z grupy IV wyruszyły autokarem na wycieczkę do PORTU LOTNICZEGO W JASIONCE. Przed głównym wejściem na lotnisko czekał na nas Pan Przewodnik. Następnie zaopatrzeni w specjalne identyfikatory udaliśmy się na stanowiska odprawy bagażowej. Tu dzieci miały okazję dowiedzieć  się czego nie należy  wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Potem wspólnie wyszliśmy na taras widokowy, gdzie, ku wielkiej radości dzieci, oglądaliśmy startujące oraz lądujące samoloty. Mieliśmy również okazję przywitać się z psem tropiącym-Teklą, który to pilnuje porządku i czuwa nad bezpieczeństwem podróżnych. Ogromnym przeżyciem dla maluchów było również wejście na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej i przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa.  Strażacy zademonstrowali m. in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz działanie armatek wodnych. Po zakończonej wycieczce nasze przedszkolaki otrzymały upominki od pani przewodnik z czego bardzo się ucieszyły.