W piątek, 4 października b.r. do dzieci z Pracowni V przyszły uczennice ZSO Nr 4 w Rzeszowie: Karolina i Kasia Żybura, które na co dzień tańczą w Zespole Tańca Ludowego Rzeszowianka. Kasia  zaprezentowała się w stroju łowickim, a Karolina w stroju opoczańskim. Przedszkolaki oglądnęły także strój rzeszowski, lubelski i jurgowski. Małych przedszkolaków zachwyciły ozdobione haftami koszule, aksamitne gorsety, różnobarwne tasiemki, cekiny i koraliki. Dzieci oglądały, słuchały i bawiły się do przyśpiewek ludowych różnych regionów Polski: „Lasowiaczek”, „Łowiczanka jestem”, „Poszło dziewczę po ziele”, „W ogródeczku”. Wszystkie dzieci, nagrodziły gości brawami. Spotkanie dostarczyło dzieciom nowej wiedzy na temat kultury i tradycji regionu, a także było okazją do wspólnej zabawy przy ludowych nutach. Radosne spotkanie z kulturą ludową zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz wręczeniem drobnych upominków.

Serdecznie dziękujemy mamie Kasi i Karoliny, która przyjęła nasze zaproszenie i przybliżyła przedszkolakom ludowe stroje, tańce i przyśpiewki.